Pozor…ultra dolga objava 🙂 !!! …magnolijo sem namreč barvala na način brez črt in vmes fotografirala potek…
Barvala sem na način, ki sem ga prikazala v tem videu … z akvareli, a na kontrolirani način (v slogu…imejmo raje vse pod nadzorom 😉 ). V tem videu pa lahko vidite, kako v grobem določiti, kje nanašati določene barvne tone.
Seveda pa k temu lahko pristopite tudi veliko bolj sproščeno in brez kopice pravil 😉 ….
…a za take, kot sem jaz, tukaj sledi prikaz postopka 🙂 .
Motiv odtisnemo z zelo svetlo blazinico.
Ker sem želela dodati liste, sem cvet pokrila z izrezom in jih nato odtisnila.
Za barvanje potrebujemo tri tone iste barve…ki jih lahko najprej malce stestiramo…. Jaz sem barvala z Distress blazinico Victorian velvet, ki sem jo potapkala po akrilni ploščici. Pod številko 3 lahko vidite skoraj nerazredčeno barvo, pod dva je dodano malo vode, pod 1 pa največ vode.
Začnemo z zelo redko barvo številka 1, z njo pobarvamo celo površino in pustimo, da se posuši.
Sedaj barvamo vsak cvetni list posamično. Na spodnji cvetni list dodamo barvo številka dva in ‘zmehčamo’ robove. Barvo dodajamo tik pod gornje (notranje) liste in s tem prikažemo senco, ki jo gornji listi mečejo na spodnjega.
Ko nanašamo barvo pazimo, da s to barvo ne pretiravamo in po nesreči ne prekrijemo celega cvetnega lista…ko končamo moramo imeti jasno vidna dva odtenka. Nato se preselimo k naslednjemu cvetnemu listu…
Na spodnji fotografiji so na takšen način že pobarvani vsi cvetni listi…tudi tisti mali zgoraj.
Sledi dodajanje najtemnejšega barvnega tona (številka 3). Tu velja pravilo, da tega dodamo najmanj…res pazimo, da ga ne dodamo preveč in da na posameznem cvetnem listu ostaneta vidna tako drugi, kot prvi odtenek.
Na spodnji fotografiji sem tretji odtenek dodala povsod, kjer se cvetni listi stikajo (prekrivajo)….
Tukaj pa sem najtemnejši ton dodala še na mesta, kjer so cvetni listi privihani…in tu lahko lepo vidite, kako zelo tanek je ta najtemnejši ‘pas barve’.
Po istem ključu treh tonov sem pobarvala tudi zeleno listje in nato dodala še senco okrog celotnega cveta…vedno po sistemu: nekaj zelo svetle barve, ki se razteza daleč in pa temnejše tone tik ob cvetu in listih.
Papir sem na koncu izrezala z dvema pravokotnikoma…
..in voščilnico sestavila tako, da sem pravokotnik z magnolijo podložila z roza mos gumo in dodala voščilo.
Če vas mika poskusiti, vam bodo zgornji nasveti morda prišli prav…sicer pa je to le eden izmed mnogih načinov, kako pristopiti k akvarelnemu barvanju 😉 …
Imejte krasen vikend!
Tina
Uporabljene štampiljke in rezalne šablone Najlepši par:
Tina…tole pa je čista perfekcija. V detajle si zadela senčenje in sam izgled voščilnice… – noro všeč :)!
Krasna voščilnica! Hvala za podroben opis in prikaz barvanja, prav tisti del o pazljivem nanašanju temnejših odtenkov me je direktno nagovoril.
Tina, dih jemajoča voščilnica. Nežna, da je kaj in krasno sestavljena.
Tvoje barvanje je še en razlog več, da mi je ta štampiljka med najljubšimi.
Lep vikend!
Prekrasna magnolija in prav tako voščilnica v celoti. Bom poskusila enkrat tudi ta način. Pozdrav.
Hvala za čudovit in podroben prikaz barvanja. Ko gledam, berem, poslušam tvoje razlage, zgleda kar enostavno – ampak pri meni končni rezultat ni primerljiv. Je pa odlično, da lahko pogledam k tebi in se trudim – včasih bolj, včasih manj uspešno:)). Celotna voščilnica pa nežna in super sestavljena – hvala. Lep pozdrav, Andreja
Tina hvala za opozorilo na začetku objave. 🙂 Uživala sem ob nazornem prikazu barvanja prelepega cveta magnolije in vpijala tvoje nasvete. Voščilnica je čudovita. <3
Ta voscilnica pa me je cisto prevzela!! Kaksne barve in kaksna popolna celota! Hvala za zelo nazorna navodila. Danes sem po dolgem dolgem casu sedla k ustvarjanju in se kot pijanec plota drzala vsega, kar si napisala. :)) Poledicno pac ne bo neke izvirnosti, sem se pa pocutila absolutno varno ob tvojem vodenju. <3